Zastanawiasz się, na której ręce nosić bransoletkę miedzianą? Poznaj odpowiedź

Miedź znana była już w starożytności. Już wtedy doceniano jej cenne właściwości. Obecnie obserwuje się powrót do korzeni, a prawdziwym hitem stała się zwłaszcza miedziana biżuteria. Mówi się nie tylko o jej walorach ozdobnych, ale też zdolnościach leczniczych. W czym tkwi cały fenomen? Tego dowiesz się, czytając poniższy artykuł. Jednocześnie odpowiem w nim na często stawiane pytanie, a mianowicie – na której ręce nosić bransoletkę miedzianą?

W czym tkwi fenomen miedzianych bransoletek?

Miedź to jeden z pierwiastków niezbędnych do życia. Bierze udział m.in. w procesie fotosyntezy i oddychania. Niestety w dzisiejszych czasach w ludzkim organizmie coraz częściej dochodzi do rozmaitych niedoborów. Jest to najczęściej skutek mocno przetworzonej i wyjałowionej żywności. Deficyty obserwuje się także w przypadku miedzi. Na szczęście można ją przyswoić nie tylko z produktów spożywczych, ale też przez skórę.

To właśnie dlatego mówi się, że miedziana biżuteria ma korzystny wpływ na zdrowie. Co ciekawe, oprócz miedzi uzupełniane są też znajdujące się w produkcie cynk i żelazo – to z kolei cenna wiadomość dla osób, które zmagają się z przewlekłą anemią. Coraz więcej osób decyduje się zastosować miedzianą biżuterię jako jedną z form wsparcia organizmu. Warto zatem wspomnieć o tym, jak sprawdzić, czy to faktycznie działa? Otóż w sytuacji, kiedy dochodzi do wchłaniania jonów przez skórę, pojawia się na niej zielona barwa. Można ją zmyć za pomocą wody z mydłem.

Na której ręce nosić bransoletkę miedzianą?

Często słyszy się pytanie o to, na której ręce nosić bransoletkę miedzianą. Poniżej chciałabym więc na nie odpowiedzieć. Otóż jeśli traktujesz biżuterię wyłącznie jako element ozdobny, to wtedy możesz ją nosić na dowolnym nadgarstku, według własnych upodobań.

Pamiętasz jednak swoją babcię, która przykładała miedzianą blaszkę do bolących miejsc na ciele? Uważa się bowiem, że miedź może łagodzić wiele uciążliwych dolegliwości. To dlatego wciąż rośnie jej popularność wśród zwolenników naturalnych metod leczenia.

W przypadku, gdy bransoletka miedziana ma jednak przynieść również korzyści zdrowotne, warto nieco bardziej zastanowić się nad kwestią tego, jak ją nosić. Okazuje się, że duże znaczenie ma bliskość punktu akupunkturowego na ciele. Tym sposobem możesz samodzielnie zdecydować, na które dolegliwości chcesz wpłynąć. Na lewym nadgarstku znajduje się punkt dotyczący kręgosłupa. Powinieneś więc nosić na nim bransoletkę wtedy, kiedy zmagasz się z bólem pleców. Na prawym natomiast niwelowane są problemy żołądkowo-jelitowe.

Mam nadzieję, że rozwiązałam Twój problem dotyczący tego, na której ręce nosić miedzianą bransoletkę. Jeśli dopiero stoisz przed jej zakupem, to koniecznie zajrzyj do mojego e-sklepu. Znajdziesz w nim szeroki wybór ręcznie wytwarzanych, unikalnych ozdób miedzianych.

Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl