Labradoryt – odkryj piękno i właściwości tego kamienia!

Labradoryt potrafi przyciągać swoim pięknem, dlatego bardzo często wykorzystuje się go w wyrobach jubilerskich. Czy wiesz jednak, że posiada również liczne właściwości, z których działania warto skorzystać? Jest to bowiem nie tylko kamień, ale również źródło pozytywnej energii. Przebywanie w jego pobliżu wpływa więc na organizm. Czytaj dalej i sprawdź, jakie właściwości posiada labradoryt. Być może któraś z nich sprawi, że zapragniesz mieć go przy sobie.

Czym jest labradoryt?

Labradoryt to skaleń sodowo-potasowy z grupy plagioklazów. Niestety nie występujący w Polsce. Ze względu na swoją dużą wartość należy do grupy kamieni szlachetnych. Jest przede wszystkim twardy i świetnie łupliwy, przez co łatwo go obrobić. A jego walory estetyczne sprawiły, że jest tak często stosowany w wyrobach jubilerskich. Urzeka swoją niezwykłą barwą. Labradoryt ma ciemnoszary odcień z metalicznym połyskiem. W zależności od kąta padania światła może on przyjmować różnorodne warianty kolorystyczne – przechodząc od jasnej żółci, przez zielenie i pomarańcze, do różu, czy odcieni niebieskich, fioletu i granatu. Mówi się zatem o jego wielobarwności, która jest jednym z efektów zachodzącego zjawiska iryzacji. Pojawiają się na nim metaliczne smugi, przyjmujące barwy tęczy. Dodatkowego uroku dodają mu też wtrącenia innych minerałów. Może zawierać np. hematyt czy też magnetyt. Na uwagę zasługuje jednak nie tylko sam labradoryt, ale również jego niezwykłe właściwości.

Labradoryt – właściwości

Nazywany jest kamieniem zorzy polarnej. Od wieków używany jest jako amulet. Rozwija percepcje, rozjaśnia umysł i pozwala na głębszą komunikację z samym sobą. Silnie pobudza kreatywność, pomaga działać intuicyjnie. Labradoryt najmocniej wpływa na ludzi, którzy idą ścieżką rozwoju osobistego.

Labradoryt jest mistycznym kamieniem ochronnym, który czerpie energie zarówno ze Słońca jak i z Księżyca. Chroni przed utratą energii, zabezpiecza, uszczelnia aurę oraz ułatwia komunikację pomiędzy świadomym umysłem a podświadomością. Zwany jest także kamieniem transformacji, oraz poszerzania świadomości. Wzmacnia siłę woli i poczucie własnej wartości.

Pomaga dojść do głosu intuicji, zwiększa zdolności parapsychiczne. Zrzuca kurtynę fałszu i obłudy, pozwala żyć w prawdzie i dostrzegać rzeczy, ludzi, pobudki, emocje takimi, jakie faktycznie są. Uwalnia dręczące myśli, które hamują przed podjęciem działań.

Pomaga odnaleźć cel Duszy i spełniać marzenia. Działa uspokajająco i harmonizująco, więc jest idealnym talizmanem dla wszystkich nerwowych. Wzmacnia system odpornościowy, reguluje metabolizm, balansuje hormony i stymuluje grasicę.

Należy go oczyszczać pod bieżącą zimną wodą, a od czasu do czasu, tak dla regeneracji najlepiej po opłukaniu włożyć do szklanki z wodą i postawić na kilka godzin w miejscu gdzie będzie miał dostęp do promieni Słońca i Księżyca.

Labradoryt jest wydobywany w Finlandii, Kanadzie, Australii, Kostaryce, Niemczech, Meksyku, Norwegii, Rosji, Stanach Zjednoczonych i na Madagaskarze.

Jeśli jeszcze nie masz tego niezwykłego kamienia, koniecznie napraw ten błąd.

Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl